środa, 5 czerwca 2013
Kolorowa rabata z wiejskim zacięciem
Rabata zaplanowana w istniejącym ogrodzie, obrzeże w formie łuku. Obwódkę stanowią niskie byliny i otoczaki.
Ogrodzenie zrobione z drewna na styl wiejskiej zagrody, dobór roślin też jest specyficzny, bo większość stanowią rośliny typowe dla wiejskich zagród: niecierpek, ostróżka, łubin, słonecznik, jeżówka, goździk, floks.
Rabata jest utrzymana w kolorystyce różowo-srebrnej, z odcieniami fioletu, zieleni, błękitu, z akcentami żółtymi.
Akcentem i wyróżnikiem w tej rabacie są rośliny o żółtym zabarwieniu, słonecznik i złotlin japoński w kwiatach, berberys Thunberga w liściach.
Na wiosnę dominują kwiaty lilaka, natomiast latem jego miejsce zajmuje ketmia syryjska, czyli hibiskus.
Nowoczesne akcenty to przede wszystkim geometryczna forma świerku białego 'Conica', krzewy lawendy wąskolistnej, na jesień zastępowane wrzosami. Całość kompozycji utrzymana jest w stylu wiejskim z nutką nowoczesności.
Na rabacie dominuje kolor, dlatego w dużej ilości zostały zastosowane byliny. Różnorodność gatunków może być dodatkowo uzupełniana o rośliny jednoroczne: groszek pachnący, suchołuski, czarnuszka, petunie, werbeny.
Jestem ciekawa czy lubicie styl wiejski w ogrodzie?
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Bardzo lubię takie rabaty - bardzo lubię wieś:) Kiedyś pracowałam w centrum ogrodniczym i przypomniało mi się pielenie w berberysach.
OdpowiedzUsuńGdybym teraz urządzała ogród i sadziła rośliny, to skorzystałbym z tej propozycji. Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuń42 yr old Mechanical Systems Engineer Garwood Hegarty, hailing from Vanier enjoys watching movies like "Charlie, the Lonesome Cougar" and Ice skating. Took a trip to Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve and drives a S40. Zobacz wiecej informacji
OdpowiedzUsuńWspółczesny design mebli ogrodowych potrafi zdziałać cuda dla zewnętrznej przestrzeni. Na https://ogrodolandia.pl/ znalazłem unikalne i nowoczesne projekty, które idealnie wpasowały się w mój ogrodowy krajobraz.
OdpowiedzUsuńDrewno opałowe różni się kalorycznością i czasem spalania, dlatego przed zakupem warto porównać różne gatunki, a więcej szczegółów można znaleźć na stronie https://drewnohurt.com/. Twarde gatunki, takie jak dąb czy buk, spalają się wolniej, zapewniając dłuższe oddawanie ciepła. Drewno iglaste charakteryzuje się szybszym spalaniem i większą ilością sadzy. Ważne jest również odpowiednie sezonowanie drewna, aby zmniejszyć jego wilgotność i poprawić efektywność spalania. Dobre przygotowanie surowca wpływa na wydajność ogrzewania i zmniejsza emisję dymu.
OdpowiedzUsuń